Okolo Slovenska


„Je sobota ráno a já jsem náhodou na letišti v Přerově. Chystáme s klukama další expedici a kvůli kamerám by se hodilo navštívit Matúše. Vím, že vstává brzy ráno, tak se nebojím mu zavolat. Zvedá na první zazvonění a dáváme si za hodinu sraz na jeho letišti. Je nádherně, jen na konci dráhy se dělá mlha. To už známe, rychle do vzduchu, než to zakryje celou startovačku.

Nad údolím Váhu se mlha drží a letiště u Hlohovce je evidentně po dešti blátivé. Popoletím tedy na asfaltovou práškařskou plochu o pár kilometrů dále a tady se scházíme. Další cesta vede za Vojtom na plochu Tomaľa. Je nádherná slunečná sobota a Bansko-Štiavnické vrchy jsou takto na jaře překrásné. Dotankujeme a už ve třech pokračujeme za Ernestem na jeho vlastní plochu u obce Čečejovce, která je na kraji košického CTR.

S Ernestem a jeho synem se povozíme a další štací je nová plocha Jožka Pristaše u Lackoviec. Odsud jedeme do Humenného na benzinku natankovat a na kolibu na jídlo. Po půl roce konečně jídlo od kuchaře v porcelánovém nádobí. Pokračujeme prvoodletem z Jožkovi nové plochy a kopírujeme Slovensko-Polskou hranici až k Dunajci a potom do Tater.

Tady se od nás odpojí Vojto a my prolétáme bezva bouřkou (alespoň umyjeme bláto z koleček) a loučíme se u Dubnice. Před sedmou jsem v pohodě zpátky a mám za sebou 7,5 hodiny letu a 4 nové letiště ve sbírce, kterou jednou za dlouhých zimních večerů snad spočítám. Nádherný den a v neděli vrcholí přípravy na další expedici. Nebude to prozatím Norsko ale poslední fotka možná napoví.“

From Okolo Slovenska. Posted by Vírníky Autogyro on 5/19/2021 (41 items)

Generated by Facebook Photo Fetcher 2

Podpořte nás sdílením!

Facebook
Twitter
LinkedIn