AFRIKA 2022 vírníky AutoGyro – opravujeme poprvé # 9

Že cestování nejsou jenom hezké fotky ze vzduchu určitě nemusím vysvětlovat. V těchto náročných podmínkách extrémně vysokých teplot a velkých nadmořských výšek naše plně naložené vírníky dostávají pěkně zabrat. Občas tak musíme něco opravit, ale to je nutná daň za cestování jedinečným dopravním prostředkem. Pokud totiž cestujete virníkem Gyromotion a můžete navíc svobodně zajet i mimo letiště, nebudete ani v africké zemi s nejmenší hustotou obyvatel na km2 nikdy sami. Ať zastavíte kde chcete, do pěti minut budete mít i uprostřed pouště dostatek diváků, kteří dokážou hodiny trpělivě sledovat vaše počínání.

Já jsem začal opravovat ihned po příjezdu. Můj pohon na cestu prostě nejel. K opravě bylo potřeba: půjčit si počítač, nainstalovat sdílení (aby se mohli technici z Česka připojit na systém a zjistit závadu), univerzální Leathermann drátek a izolepu na opravu. Ještě jsem to samé absolvoval předposlední den, kdy se mi uklepal jeden miniaturní spoj v elektro motoru

Maťo si to užil lépe. Vše mu fungovalo až do okamžiku, kdy jsme jeho Calidus v největším horku naložili jako soumara a hnali jako zdutou kozu. Trochu se mu přehřála voda a musel přistát pro kontrolu a doplnění. No a protože jsme nestihli cílové letiště, rozhodli jsme se přespat pod širákem vedle cesty. No ale když někde v Africe přestanou dva vírníky, domácí se ihned přijdou podívat. No a to už není daleko k tomu, aby vás přijeli zkontrolovat i strážci zákona.

No a o tomto dobrodružství vám budu vyprávět zase příště.

Sledujte nás na Facebooku Gyromotion Tour, nebo na stránkách www.gyromotiontour.com

Skupinové výlety

Polsko 2023

Po několika letech jsme se rozhodli navštívit naše severní sousedy. Mají spoustu

Přečíst »

Podpořte nás sdílením!

Facebook
Twitter
LinkedIn