Jakou barvu vírníku zvolit? Otázka, kterou řeší prakticky každý zájemce o vírník. Je to pochopitelné. Za nemalé peníze si člověk pořizuje stroj, který mu má přinášet především radost. A provedení vírníku, a barva především, k celkovému pocitu velkou měrou přispívá a ovlivňuje ho.Výběr barev u AutoGyra je velice široký, dalo by se říct, že neomezený. Základními barvami v ceně jsou bílá, žlutá a červená. Nenechte se mýlit – tyto barvy jsou velice pěkné, svědčí o tom například obrovský ohlas a úspěch žlutého Cavalonu na našem Facebooku. Líbil se moc. Za příplatek necelých 500 Euro je možné zvolit nesériovou barvu a za příplatek kolem 1000 Euro nesériovou metalickou barvu. Individuálně je možné dohodnout vícebarevné provedení, měňavé barvy atd. Nejlepší je vybrat si podle vzorníků standardu RAL – ať v základních řadách, nebo třeba v řadě RAL EFFECT (na možnosti se mrkněte třeba ZDE).

U kompozitových konstrukcí se obecně doporučují spíše světlejší odstíny. Tmavší odstíny by mohly mít údajně vliv na životnost kompozitu kvůli vyššímu namáhání slunečním zářením. Tato teorie sice ještě nebyla dokázána žádným testem nebo vědeckým zkoumáním. Měla-li by ale platit, rozhodně to nebude v našich zeměpisných šířkách. Proto si zvolte především barvu takovou, jaká se vám líbí a jaká vám bude dělat radost. Řídí se tím i naši stávající zákazníci. V Česku už létají dva vírníky v základní žluté barvě, tři oranžové (z toho dva v metalíze), dva čistě bílé a tři vírníky ve velice oblíbené barvě s názvem bíla perleť – tedy v bílé metalíze.

Už nyní na začátku roku víme, že se letos dočkáme prvního Cavalonu v modré metalíze a také dalšího čistě bílého vírníku, který se jeho majitel chystá vyzdobit pěknou airbrush grafikou. To je také cesta. Stejně tak je možné dozdobení vírníku polepem. Sami na různých návrzích pracujeme a snad se nám během tohoto roku podaří nabídnout nějaké zajímavé designy.

Pro ukázku a jen pro vaši inspiraci několik nepoužitých ideových návrhů designu… 

A ještě další nepoužité návrhy od dalšího autora…

Skupinové výlety

Polsko 2023

Po několika letech jsme se rozhodli navštívit naše severní sousedy. Mají spoustu

Přečíst »

Podpořte nás sdílením!

Facebook
Twitter
LinkedIn