Začátek cesty neplánovaně míří k Mozambiku

Když jste optimista, snažíte se v komplikacích, které vám život postaví do cesty, najít pozitivní prvky. Někdo by nad skutečností, že se mu kdesi na moři toulá kontejner s vírníky, jen lomil rukama. My ten čas ale rádi využijeme k tomu, abychom přijali pozvání na ostrov Bazaruto v Mozambiku. Pavel s Matúšem tak ve středu odstartovali z malého jihoafrického letiště Chimp Eden (VR 0014) směrem k pobřeží Indického oceánu, kde v Hluhluhwe počkají, jestli mozambické úřady povolí přílet jejich stroje. Pokud ne, zamíří někam jinam. Vždyť jen v samotné Jihoafrické republice je toho k objevování na několik životů a samotný cíl nemusí být nejpodstatnější. Člověk si cestování nejvíce užije s přáteli, zejména, když nespěchá. A ten náš jihoafrický vírník se musí stejně trochu provětrat, když dlouho stál u Eugena v hangáru. Kromě toho rozdíl mezi turistou a opravdovým cestovatelem tkví v tom, že turista uvidí obvykle jen to, co uvidět přijel. A my se naopak těšíme, kolik neplánovaných zážitků na nás někde čeká.

Na tento náš vírník čekat nemusíme. Hangárujeme ho totiž už déle než rok u našeho kamaráda Eugena, kousek od Krugerova národního parku.

Pokusíme se co nejdříve zprovoznit i náš SPOT, abyste mohli sledovat „naživo“ naši trasu. Sledovat nás můžete zde na našem novém webu, kde budeme v průběhu cesty přidávat články i fotografie, stejně jako na Facebooku. 

Podpořte nás sdílením!

Facebook
Twitter
LinkedIn