Vírníkem Calidus po USA #3 Skalnaté hory

Cestujeme vírníkem Calidus Gyromotion z výstavy v Oshkoshi Wisconsin do Houstonu Texas. Vím, že přímou čarou by to bylo 1800 km. Ale to bychom letěli jenom rovinkama. Nás s Matúšem ale láká podívat se do hor a také vidět ze vzduchu některé známé americké národní parky. Takže trasu natahujeme na více než 6000 kilometrů a do mapy si přidáváme některé známé a kamarády. No a ona se trasa vlastně vyvíjí. Kdo nám co poradí, tam se letíme podívat. Je to naše první (ale určitě ne poslední) cesta Amerikou, tak si musíme udělat představu, co stojí zato vidět znovu.

Předešlé dny jsme překonali roviny středozápadu, navštívili motorkářský sraz v Sturgis a viděli Mount Rushmore. Tak dnes hurá, konečně Skalnaté hory a to přímo v Montaně, Wyomingu a Utahu.

Indiánskou stezkou. Krajem Siouxů ve Wiomingu k jejich posvátné hoře Devils Tower. Tento 264 metrů vysoký kamenný útvar je první národní památkou Spojených států. Přeletíme také nad památníkem bitvy u Little Big Hornu v Montaně. Potom už stoupáme na vrcholky Big Sky. To je druhé největší lyžařské středisko USA v Madison Country v Montaně. Odsud pokračujeme do Wyomingu, kde se těsně u hranic s Montanou nachází Yellowstonský národní park. Ze vzduchu je to naprosto kouzelný zážitek. Letíme v předepsané výšce, ale i odsud je pohled dokonalý. Odsud míříme na jih na vrcholky hor Grand Teton národního parku. Tady nám poprvé počasí úplně nepřeje a vrcholek Grand Teton ve výšce 4197 metrů je v mracích. Je to daň za doposud nádherné počasí a vítr do zad. Nevadí, uvidíme příště. Objevujeme ale nádherné letiště Alpine Airfield (46U), které je vlastně Air Vilage. Přistávací dráha obklopená domy s hangáry v nádherném horském resortu. Tady dotankujeme a pokračujeme rozlehlými planinami jižního Wyomingu směr Utah. Pokud máte rádi nízké lety, tady je k tomu rozlehlá pustina téměř ideální. Našim dnešním cílem je letiště Manila ( 4OU) v rekreační oblasti Flaming George. Jezero rozkládající se v obou státech je známé milovníkům rybolovu. My tu potkáváme v městečku pilota bush plánu a jsme pozváni k němu na letiště v Idahu. To je ale mimo naši plánovanou trasu, tak si alespoň dáme typicky americkou večeři ve zdejším baru a jdeme na kutě. Zítra nás čeká cesta do Arizony a Colorada. A už se těšíme na další zážitky.

Sledujte nás třeba na

www.autogyro.cz,

nebo na YouTube kanále https://youtube.com/@NirvanaAutogyro

Podpořte nás sdílením!

Facebook
Twitter
LinkedIn