Vírníkem Calidus po USA #5 Colorado

Málem jsme se vyhnuli Coloradu!!!!! Máme zpáteční letenky z Houstonu a protože se naše trasa na vaše různá doporučení trochu natahuje, vypadá to na rychlý úprk do cílové destinace. Poprvé za celou cestu zazní profláknutá věta:

,,Houstone, máme problém.” Tímto tempem asi nestihneme letadlo zpátky do Evropy. Ale naše letenky jdou posunout a po dohodě to děláme. Já fakt MUSÍM letět před hory v Coloradu. To je další na mém listu přání a teď se mi to plní.

Jsou to víc Tatry, Alpy, nebo Karpaty? Tak trochu kombinace toho všeho. Ale vrcholky jsou pohádkové. Maťo navíc vymyslí zastávku v Aspenu. Exkluzivní horské středisko platí za lokalitu bohaté třídy s nejvyššími cenami nemovitostí v USA. Pokud jste tam svým tryskáčem nepřiletěli, nic v Americe nejste. No a že jich tam stojí. A mezi nimi dva malinkaté vírníčky. Ale protože jety jsou tu na denním pořádku a vírník tu asi ještě nikdy nebyl, budíme neobvyklou pozornost. Dáme si kafe a sušenky, natankujeme a spěcháme k Denveru. Na letišti Easton Valley View se tu koná paramotorové setkání s hobby závody. Posílá mě tam Alex- můj známý a jeden z organizátorů Beach Blast na Floridě, kam jsme roky jezdili na výstavy a závody. I tady v Denveru potkávám známé a trochu jsem doufal, že si od někoho půjčím padák a krosnu a trochu se tu po okolí svezu. Ale všechno je pořád ve vzduchu. Tak si alespoň poprvé pojezdíme na onewheelu. Nejsem sketeborďák, ani surfař, nebo snowborďák. Na jednokolce, kde je kolo mezi stupátky mám sice pár set kilometrů naježdeno. Ale i tak mě to, na rozdíl od Mati, pár minut trvá, než zvládnu na tomto bláznivém stroji bez držkopádu jezdit. Ale pojďme na večeři a do hajan. Den byl dlouhý a náročný. A zítra nás čeká cesta na samý jih Nového Mexika…

Podpořte nás sdílením!

Facebook
Twitter
LinkedIn