AFRIKA 2022 vírníky AutoGyro – Kapské město # 5

Nedívej se na hodinky, podívej se do kalendáře. Toto mi řekl kamarád a cestovatel ve vírníku Dennis. V Africe hodina nic neznamená a den také ne. My máme hodinky, oni mají čas. Nejprve byla loď poslána napřed do Durbanu místo Kapského města (14 dni zpoždění), potom stála před přístavem pro silný vítr (5 dní), a nakonec ji vyložili (4 dny), ale nesehnali řidiče, který by náš kontejner převezl z přístavu do vedlejšího skladu k vyclení a přestávce (4 dny). Kdybychom to věděli, přiletěli bychom později, nebo se ještě někam po Africe vydali vírníkem, který už máme. Takto tady v Kapském městě ze dne na den čekáme. Ale když se naladíte do afrického módu, je to tu pohoda. Ráno běh po pobřeží. Nejste sami jsou vás desítky. Takže si zvolíte něčí tempo a do slunečného rána vás ofukuje svěží vítr od moře a vás táhne vysportovaný černoch, bílý ultramaratonec v důchodovém věku, nebo hezká gazela. Můžete běžet podél pobřeží od 5 do 50 kilometrů. Potom jdete buď do moře ( udělat hép hép bratra Kocourka), voda má 10 stupňů, nebo do komplexu bazénů na pláži. Dopoledne tu v padesátce plavou bílí. Voda je příjemná a mírně slaná takže neštípe do očí ani bez brýlí, jen jsou stěží vidět plavecké čáry na dně. Odpoledne už jsou tu jen ostatní národové. Plavat už se nedá, protože tu vládne speciální pořádek a každý se koupe jak chce. Tetičky ve vodě oblečené v pohodlném domácím úboru, ale kdo by se tím trápil.

Co dělat potom. Ve vírníku se proletět kolem Stolové hory až na Mys Dobré naděje. Nebo nad plážemi se stovkami kitesurferů. Můžete se zajet podívat na tučňáky nebo nakrmit lachtany. Nebo do 150 kilometrů vzdáleného Gansbaai se zajet zapotápět s bílými žraloky. V tomto případě doporučuji potápění s přístrojem. My jsme zkusili oblíbenou atrakci, kdy vás částečně ponoří v kleci do moře vedle lodi a lákají k vám na kus ryby žraloky. Tento 100% adrenalin je pro děti místo zoologické. Zážitek je víc ta studená voda. Ale fakt vám ten žralok do té klece párkrát přímo narazí. Společností je tu asi deset, tak to jako obchodní model funguje.

Raději si vyšlápněte na Stolovou horu. Vede nahoru více tras s různou délkou a budete (neletci) odměněni nádherným pohledem daleko na všechny strany. Pokud jste cyklisté, půjčte si kolo a můžete se stovkami ostatních brázdit okolní kopcovité asfaltky, nebo si dát libovolný trek po okolí. Jednou za rok ( právě tuto neděli) se koná 100 kilometrový závod Cyklistická prohlídka Kapského města. Startuje tu letos 22000 cyklistů. Ráno bohužel prší a hodně fouká, takže kategorie Elite si to užije. Později přes den už je hezky a tak početná část pole ( postupně se startuje asi 5 hodin) si užívá sluníčka a teplého vánku od moře. Já běžím nedělních 20 kiláčků proti závodnímu poli a máváme na sebe s protijedoucími cyklisty.

Tak za ten týden odpočinkový týden jsem tedy naběhal přes 100 km a Matúš s Lutzem nachodili přes 200 km podél pláží.

Kromě toho létáme ze vzduchu kontrolovat nad přístav stav vykládání naší lodi. A setkáváme se s piloty buď ve městě v příjemných hospůdkách, nebo přímo na letišti při grilování.

No ale dnes nám konečně vyložili a předali vírníky. Škoda, že to nestihli 11.3. To je totiž 5. výročí prvního oficiálního Calidusu Gyromotion. Ale dnes je to zase přesně 5 let od cesty na Václavák.

Mezitím jsme podnikli hodně cest, ale teď konečně začíná vysněné africké putování…..

Vy vše můžete sledovat na stránce www.gyromotiontour.com

Skupinové výlety

Polsko 2023

Po několika letech jsme se rozhodli navštívit naše severní sousedy. Mají spoustu

Přečíst »

Podpořte nás sdílením!

Facebook
Twitter
LinkedIn