AFRIKA 2022 vírníky AutoGyro – Západní Kapsko # 6

Pokud chcete mít na cestách vše jasné a dokonale zorganizované, kupte si zájezd all inclusive s nějakou zavedenou cestovkou. Pokud chcete zažít pravý opak, vezměte si létající auto (vírník Gyromotion) a vydejte se sami do Afriky. Kromě touhy poznávat a zažívat neuvěřitelná dobrodružství je potřeba obrnit se trpělivostí nebo se takzvaně přenastavit do afrického módu kdy čas je elastický. Španělské maňana je najednou neuvěřitelný fofr.

Tak jsme tedy konečně dostali vírniky. Složili jsme rotory a poskládali zbytek. U mého Calidusu nefungoval pojezd. Kluci z dílny se připojili na dálku na náš notebook pomocí na koleně vyrobeného kabelu a já nožem a izolepou vše zprovoznil. Snad mi to vydrží fungovat.

A teď už hurá všichni do vzduchu. První zastávkou je Tankwa stanový kemp. Je to místo v poušti, kde se pořádá od roku 2007 festival Africa Burn. To se tu sjíždí až 11 tisíc účastníků. Nyní je tu prázdno, pouze malá skupinka motorkářů, Spravce kempu a my. Parádní večírek.

Další den už tedy znovu letíme absolutní pustinou a já jsem si při přípravě spletl dvě letiště. To není taková hrůza jenom druhé je o 150 Km dále a není u nej v blízkosti žádná benzinka jen vyschlé solné jezero. Takže potřebujeme letět ještě dalších 80 kilometrů tedy půl hodiny. Lutz hlásí 5 litrů na budíku, já jsem na tom podobně. Mám vyzkoušeno, že když mám na ukazateli 0, ještě mohu deset minut letět. Proto se vydávám přímo (bez možnosti přistání), zatímco Maťo doprovází Lutze nad prašnou cestou. Je to sice o pár minut delší, ale dá se tu přistát a znovu vzlétnout. Ráno Lutz slavil první vzlet z polní cesty, nemusí ten samý den zkoušet i nouzové přistání do buše. Naštěstí vše dobře dopadne a my se na letišti Aggeneys (FAAG) rozdělujeme. My letíme k hraničnímu přechodu Vioolsdrif. Chceme přejet do Namibie jako vozidla a na hranici si potvrdit karnet. Třetí virnik plánuje mezinárodní přílet do Namibie vzduchem. Na hranicích budíme náležitou pozornost a zase pro nás chybí kolonka typu vozidla. Postupně se telefonuje stále výše postaveným úředníkům, až osobně přijede šéf dopravního inspektorátu a rozhodne, že je vše ok a my dostaneme potvrzený karnet na vozidla při vstupu do Namibie. Je to historicky první africký přejezd hranic létajícím autem. Celá tato procedura trvala méně než 24 hodin. Nu ale což, čas je přece elestický….

Vy můžete postupně vidět více fotek a našich příběhů na stránce www.gyromotiontour.com

Podpořte nás sdílením!

Facebook
Twitter
LinkedIn