Na skok do Itálie vírníky Gyromotion

Jednoduše by se to dalo shrnout slovy: snídaně v Partizánském (Slovensko), svačina v Beszehely (Maďarsko), oběd v Bledu (Slovinsko) a večeře v Caorle (Itálie). My vlastně ale jenom letíme doprovodit kamaráda Dennise, který přiletěl z jihoafrického Kapského města a bude trávit tři měsíce cestováním vírníkem Calidus Gyromotion po Evropě se základnou v italském Toskánsku. Po nádherném dni plném krásných výhledů, speciálně Slovinsko a jeho hory mě nepřestanou nikdy bavit, přilétáme na malé letiště nedaleko Caorle. Na LIKO, kam jsme původně mířili, startují v tuto dobu akrobati a další účinkující dnešního leteckého dne. My se ovšem, po natankování na naši obvyklé benzince, přijedeme po cestě podívat až na místo. Potkáváme hned několik známých italských pilotů a také si uděláme společné foto s klukama z akrobatického týmu Flying Bulls. Vírníky jsou nachystány na start a po špunty plné. Ráno chceme vyrazit brzy. Dennis dál na jih, do Toskánska, my na sever domů. Já už potom na oblíbené jednokolce Inmotion jedu do města. Hotel a příjemná procházka ( pro mě opět projížďka ) na promenádu a večeři.

Maťo je šikovný mechanik. Podezřívám jej, že si vymýšlí závady, aby to demonstroval. Také Jarda má rád akce, kdy se něco děje a je zápletka. Vidíte, i já mám alespoň o čem psát.

Říct, že Dennisovi večer naschvál poškodil nádrž, by bylo křivé nařčení. No ale nám stroje šlapou jako hodinky, tak alespoň ze třetího vírníku přes noc zmizelo skoro 10 litrů benzinu. Ráno zjišťujeme, že se záhadně poškodila jedna nádrž a benzin z ní vzlíná a kape na zem. Rozhodujeme se zkanibalizovat můj stroj a nádrž vyměnit. Tak se alespoň seznámíme s podstatnou částí letiště. To máte: kanystry, hadici, ucpávku, zdrhovačky,….. no to je vlastně všechno. Nástroje máme vlastní a pomůžeme si sami. Všichni alespoň chodí kolem a italsky radí. Víte kolik chlapů se v neděli zašívá na letišti i když se nelítá…

My máme za dvě hodinky hotovo a hurá do vzduchu. Je krásně a fouká nám do zad. Normálně bychom odsud doletěl domů, ale mě chybí jedna nádrž a tedy 30 litrů paliva. Takže cestou plánujeme krátkou zastávku v Rakousku. Do Triebenu LOGI se nám nechce z 8000 stop klesat. Tak další je výše položené a hezké Mariazell LOGM. Dotankuji a tady už se i my loučíme a každý se vydáme k domovu.

Co dodat. Nádherné počasí, parádní partička a hezky strávený víkend. Ještě odpoledne stihnu zafandit synovi na hokejových inlinech, umýt můj parádní Calidus a po večeři shlédnout s Janou hezký film.

Podpořte nás sdílením!

Facebook
Twitter
LinkedIn