AFRIKA 2022 vírníky AutoGyro – # 3

Povoleni letu do Mozambiku jsme dostali. Díky pomoci našich známých v Maputo a české firmě ABS Jet. Těšíme se, že po setkání s novým dealerem Nirvány pro Mozambik v hlavním městě budeme pokračovat na sever na letiště ve Vilankulo a potom na ostrov Bazaruto, kam jsme pozváni. Ale ouha. Naše povolení platí jen z Kruger do Maputo a zpět. O další lety v Mozambiku bychom museli znovu žádat a to až po víkendu. Nevadí. Zítra mám narozeniny, tak si půjčíme auto a pojedeme se zapotápět do známého diving centra Ponta do Ouro na jihu u hranic s JAR.

Děkuji všem, za hezká přání k narozeninám. Já jsem tento den strávil opravdu parádně. Napřed jsem vypnul a schoval telefon a potom už to byl běh po pláži, potápění na zdejších korálových útesech a parádní večeře na pláži. Mezitím, místo novinek ze světa, jsem se probíral vzpomínkami na hezké okamžiky a zážitky s rodinou, přáteli, piloty. Na místa, kde jsem byl a představoval si místa a lidi, která bych chtěl ještě vidět a s kým se setkat.

Další den je ale tu a my jsme opět na cestě. Zpátky na mezinárodní letiště Kruger a odsud k Eugenovi.

Tady nad Chimp Eden mám opět důvod k oslavě. Právě jsem odlétal prvních 5000 hodin na vírníku. Trvalo mi to 10 let a podařilo se mi navštívit stovky letišť a zažít krásné okamžiky ve vzduchu ve 40 zemích na třech kontinentech.

No a my odsud letíme na jih do 2000 kilometrů vzdáleného Kapského města. Pohání nás svěží severní vítr a po pobřeží uháníme kolem Durbanu. Natankujeme v Margate (FAMG), stavíme se na letišti na 300 metrového útesu přímo nad mořem Port St Johns (FAPJ), znovu dotankujeme a Port Alfred (FAPA) abychom na noc zaparkovali na Paradise Beach (FAPX). Viděli jsme hory Svazijska. Pískové doly nad Richards Bay. Krásnou krajinu kolem Durbanu a rozkvetlé okrajové čtvrti. Krávy pasoucí se všude na zelených stráních i slunící se na nekonečných liduprázdných plážích nad East London. Vodopády v rozeklaných soutěskách. Písečné duny nad Port Elizabeth. Téměř 1500 kilometrů z výkladní skříně vírníku.

Podpořte nás sdílením!

Facebook
Twitter
LinkedIn